Najtańszy serwis w Trójmieście

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Temperatura około 35 stopni w aucie po 1.5h jazdy obniża koncentrację kierowcy o 65%. Wykazały to wielokrotne testy praktyczne prowadzone przez Opla. Tak więc nie należy oszczędzać klimatyzacji w czasie upałów. W poprawnie klimatyzowanym aucie koncentracja kierowcy pozostaje na właściwym poziomie mimo wysokiej temperatury na zewnątrz. Klimatyzacja jest szczególnie zalecana jest dla osób z nadciśnieniem tętniczym.

Jak efektywnie wykorzystywać klimatyzację


przed rozpoczęciem jazdy auto powinno być dobrze przewietrzone, szczególnie jeśli stało długi czas w nasłonecznionym miejscu i jest mocno nagrzane. Jeśli do przewietrzenia samochodu używamy klimatyzacji, należy bardzo uważać aby strumienie zimnego powietrza nie trafiały bezpośrednio na twarz tylko na ubranie

Powód


Powietrze z klimatyzacji musi mieć w lecie temperaturę około 15 stopni aby w aucie stosunkowo szybko osiągnąć temperaturę na poziomie 22 - 25 stopni (zalecany przez lekarzy). Piętnaści stopni to stosunkowo niska temperatura, a o przeziębienie nie trudno.

Wietrząc samochód najlepiej uchylić okna i włączyć klimatyzację w pozycji prawie maksymalnej, aby wycisnąć gorące powietrze z auta. Powietrze powinno być pobierane z zewnątrz auta (obieg zewnętrzny)!!! następnie zamknąć okna i przełączyć na obieg wewnętrzny. W lecie zalecana temperatura w aucie to 25 stopni. wnętrze samochodu nie powinno być zbyt mocno schłodzone. Im mniejsza jest różnica pomiędzy temperaturą zewnętrzną i wewnętrzną, tym mniejsze jest ryzyko przeziębienia się. producenci nie zalecają używania klimatyzacji w ustawieniu maksymalnym. Lepiej jest ustawić na słabsze chłodzenie - daje to takie same efekty, ale oszczędza paliwo klimatyzacja jest bardzo przydatna również w zimie. Powietrze po przejściu przez układ klimatyzacyjny zostaje osuszone - nie ma już problemu z zaparowanymi szybami.

Źródło: http://www.autocentrum.pl