Najtańszy serwis w Trójmieście

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Pierwszym seryjnie produkowanym samochodem na świecie, który wyposażono w laserowe światła przednie, było BMW i8. Ogromne zainteresowanie technologią sprawiło, że bawarscy inżynierowie zaczęli pracować nad jej rozwojem. Nowa generacja ultrawydajnych lamp została zamontowana w pokazowym BMW M4 Concept Iconic Lights. Rozwiązanie nie tylko zapobiega oślepianiu kierowców pojazdów jadących z naprzeciwka. Dodatkowo jest w stanie wytworzyć snop światła o zasięgu nawet 600 metrów.

Druga generacja laserowych reflektorów nie jest jedyną nowością zaprezentowaną na przykładzie BMW M4 Concept Iconic Lights. To także pierwszy na świecie samochód, który posiada tylne lampy wykonane w technologii OLED. Kształt organicznych diod robi wrażenie i dodaje karoserii agresji. Zastosowanie technologii drastycznie zmniejsza objętość reflektorów. Elementy OLED mają bowiem zaledwie 1,4 mm grubości.

Nowoczesne technologie zaprezentowane przez BMW podczas Consumer Electronics Show w Las Vegas prawdopodobnie trafią do seryjnej produkcji i będą oferowane nie tylko w najdroższych modelach. Na to trzeba będzie jednak poczekać. Zarządcy BMWBLOG szacują, że pierwszym samochodem posiadającym tylne lampy wykonane w technologii OLED będzie któraś z M-ek zaprezentowanych w 2016 roku.

swiatla 600m a

swiatla 600m b

Źródło: moto.onet.pl